PVC süvapesu ja vahatamine

PVC-kate ehk kõnekeeles vinüül- või plastkate on PVC-katte süvapesusünteetiline põrandakattematerjal, mida toodetakse keemiliselt toorainetest. PVC-katteid on ühekihilisi (homogeenne) ja mitmekihilisi (heterogeenne).

Tarbija jaoks on erinevus põranda soojuses. Mida paksem ja mitmekihilisem PVC-kate on, seda soojem ning ka mõnusam see on.

Eriotstarbelised PVC-katted

PVC-katteid on erinevaid, kuid peamiselt jagatakse need eluruumide ja ühiskondlike ruumide kateteks. Saadaval on ka hulgaliselt eriomadustega PVC-katteid, mis näiteks summutavad heli, on libisemiskindlad, antistaatilised ja elektrit juhtivad.

PVC-katte üldised omadused:

  • kulumiskindel
  • niiskuskindel (sobib nii kööki kui ka vannituppa)
  • kemikaalidele vastupidav
  • elektriseeruv
  • termoplastiline (hõõrdumisel tekkiv kuumus võib PVC-d sulatada, nt põletusjäljed spordisaalis)

PURtöötlus

PVC-katet ostes tasub tähelepanu pöörata kindlasti ka sellele, kas kattele on tehase poolt lisatud täiendav kaitsekiht ehk PUR (polüuretaan). PUR-ga töödeldud PVC-kate on vastupidavam ning lihtsamini hooldatavam, sest PUR annab kattele täiendava mustust hülgava kaitse. Nii on Sul kergem oma põrandat hooldada ja puhastada.

PVC kaitsmine vahaga

Pärast seda, kui PVC-kate on paigaldatud ning põrandahooldusmasinaga pestes puhtaks saanud, ei vaja PUR-ga töödeldud kate spetsiaalset kaitsetöötlemist.

Suure käidavusega ruumides kulub PUR-kiht mingi aja möödudes siiski maha ja põrand hakkab mustust koguma. Ehk teisisõnu vajavad käigurajad regulaarset kaitset. Selleks peseme PVC-katte sinna kogunenud mustusest põhjalikult puhtaks ja kanname sellele spetsiaalse vaha. See toob tagasi Sinu põranda kauni välimuse ning kaitseb seda edaspidise kulumise eest.

PVC-katte igapäevane hooldamine

PVC-põrandate igapäevaseks puhastamiseks soovitame kergelt niisket lappi, millega põrand üle pesta. Ka põrandahooldusmasinaga pesemine on ideaalne igapäevane hooldus PVC-katte pikaajalise kauni tulemuse säilitamiseks.

Vältida tuleks aga kuivi puhastusmeetodeid. Kui plastkatet kuivalt pühkida, siis see elektriseerub ning vastupidiselt põranda puhtamaks muutmisele hakkab see hoopis mustust rohkem ligi tõmbama.

Vahel tekivad jalanõudest või mööblist põrandale mustad triibud. Eemalda need võimalikult kiiresti, sest pikema aja möödudes segunevad need vahakihi või lausa PVC-ga. Pärast seda on nende kättesaamine oluliselt raskendatud, vajades spetsiaalseid vahendeid ja kemikaale.

Ettevaatust lahustite kasutamisega!

Kuigi PVC talub kemikaale üsna hästi, tuleb olla ettevaatlik lahustite (atsetoon, ksüleen jms) kasutamisega. Need võivad muuta PVC-katte pehmeks ja kleepuvaks, mis hakkab hiljem mustust korjama. Enne kemikaalide ning lahustite kasutamist soovitame konsulteerida spetsialistidega, et mitte rikkuda oma kaunist põrandat.

Küsi pakkumist siit!

Nimi *

Email *

Päring *