Linoleumi süvapesu ja vahatus

Linoleumi vahatamine

Selleks, et linoleum säilitaks oma parimad omadused, on vaja seda vahaga kaitsta.

Looduslikkus on moes! Nii on ka linoleum suurepärane põrandakattematerjal, sest on 100% naturaalne. See koosneb ainult looduslikest toorainetest nagu linaseemneõli, looduslik vaik, korgipuru või puutolm ja lubjakivipulber.

Selleks, et linoleum kestaks kauem, näeks kaunis välja ning säilitaks oma parimad omadused, tuleb see katta vahaga.

Linoleumil on palju häid omadusi. See on libisemiskindel, elastne ja mõnus jalgadele, aga ka saastevaba ja antistaatiline. Bakteriostaatilisus hoiab ära bakterite kasvu ja paljunemise. Linoleum sobib eriti hästi allergikutele ja astmaatikutele.

Linoleumi kaitsmine vahaga

Linoleumi vahatatakse poorsuse pärast. Kui ruumi kasutatakse vähe, siis pole suurt vajadust linoleumi täiendavalt vahatada ning piisab tehase akrüültöötlusest.

Kui ruumid on aga keskmise või suure käidavusega või akrüültöötlemata, siis soovitame linoleumi vahatada.

Enne vahatamist tuleb linoleumilt eemaldada vana vaha. Et niiskus ei jääks linoleumi sisse (linoleumis olev korgipuru või puidutolm kuivab aeglaselt) ega kahjustaks seda, peab linoleum pärast süvapesu kuivama 12-24 tundi.

Linoleum ei pea läikima

Looduses on vähe läikivaid asju ja nii pole ka 100% looduslik linoleum läikivaks loodud. Selleks, et see oleks matt ega muutuks libedaks ja läikivas, kantakse põrandale 1-2 õhukest vahakihti.

Ettevaatust paksude vahakihtidega

Linoleum säilitab oma elastsuse ja heli summutamise võime vaid siis, kui õhuhapnik pääseb ligi. Seetõttu tuleb ettevaatlik olla paksude ja mitmete vahakihtidega, see need blokeerivad õhuhapniku juurdepääsu.

Linoleumi igapäevase hooldamise nõuanded

Pärast linoleumi vahatamist on seda lihtne hooldada. Tänu antistaatilisele omadusele ei kleepu tolm ja mustus nii kergesti põranda külge ja seda saab puhastada kuiva või kergelt niiske lapiga. Lapp ei tohi aga olla liiga märk, sest pikajaline vee toime paneb linoleumi kassi uriini järele haisema, kuivades hais kaob.

Puhastamisel soovitame kasutada neutraalseid puhastusaineid, mille pH tase ei tohi kindlasti olla suurem kui 9,0. Leeliseliste puhastusainete kasutamise tagajärjena võib linoleumile tekkida jääv värvimuutus.

Kuidas eristada linoleumi sarnase välimusega PVC-kattest?

Linoleumi tunneb hästi ära džuudist aluskanga järgi, millele linoleumimass on pressitud ja mis annab sellele vastupidavuse.

Küsi pakkumist siit!

Nimi *

Email *

Päring *