Kivipõrandate süvapesu ja kaitsmine

Kivipõrandate puhastamine ja kaitsmine

Looduskivipõrandad

Looduskivipõrandad on luksuslikud! Lisaks muudavad need Su kodu kauniks. Üldtuntumad on graniit-, lubjakivi- ja marmorpõrandad. Selleks, et kivipõrandad kestaksid kaua ning näeksid välja kui uued, tuleb neid regulaarselt hooldada. Äärmiselt oluline on õigete vahendite kasutamine, et mitte kivi ära rikkuda.

Omadused:

  • poorne (kergesti määrduv)
  • ei talu tugevaid kemikaale
  • ei talu värvilisi kemikaale ja mustust (võib tekkida jääv värvimuutus)

Looduskivi nõuab erilist hoolt

Üldjuhul on looduskivi pehme ja poorne ning väga imav. Soovitame looduskivi pärast paigaldamist kohe kaitsevahendiga töödelda, vastasel juhul ei pruugi tugevalt määrdunud pinda hiljem enam puhtaks saada. Seda, millist kaitsevahendit kasutada, et tulemus oleks pikaaegne ning kivi hoidev, tasub hoolikalt kaaluda. Konsulteeri spetsialistidega ja lase võimaluse korral see töö professionaalidel ära teha. Kivi tundub küll tugev ja kõigele vastupidav, kuid looduskivi nõuab siiski erilist hoolt.

Looduskivi peab hingama

Looduskivi kaitsmisel on peamiseks märksõnaks hingamine. Pinda tuleb tingimata töödelda kaitsevahendiga, mis takistab mustuse pooridesse kinnitumist, kuid jätab kivi seestpoolt väljapoole hingama.

Lakkimine ja värnitsaõliga töötlemine on keelatud, sest need kaitseviisid võivad Su kivipõranda kiirelt ära rikkuda. Nimelt ei lase lakk ega värnitsaõli looduskivil hingata, niiskus jääb kivi sisse ja hakkab seda seestpoolt murendama.

Keraamilised plaadid

Palju kasutatakse ka keraamilisi plaate. Neid on mitmeid erinevaid – glasuurimata (matid) ja glasuurituid (läikivad), siledaid ning reljeefseid (libisemiskindlad). Iga materjal vajab aga oskuslikku hooldust ja õigeid vahendeid.

Omadused:

  • kulumiskindel
  • niiskuskindel
  • kemikaalidele vastupidav
  • habras (puruneb kõva eseme löögist)
  • vuugitäide on plaadist õrnem

Ettevaatust tugevate kemikaalidega!

Kuigi enamus keraamilisi plaate taluvad hästi tugevaid kemikaale, ei pruugi seda teha vuuk. Seepärast tuleb peale tugevatoimeliste ainete kasutamist pinnad alati ära neutraliseerida, et vuuk kahjustada ei saaks. Kui Sa pole kindel, kas teed kõike õigesti, siis võid meiega enne konsulteerida või lasta kivipõrandad meil puhastada. Nii on tulemus kindel.

Glasuuritud keraamiliste plaatide puhastamisel tuleb olla ettevaatlik happeliste puhastusvahendite kasutamisega, kuna need söövitavad glasuuritud pinda. Tagajärjeks võib olla see, et plaadid kaotavad oma läike.

Reeglina ei vahatata

Reeglina keraamilisi plaate ei vahatata, et vältida liigset libedust. Nimelt muutub vaha veega kokku puutudes väga libedaks ning tekib suur kukkumisoht. Ohutuse mõttes pole ruumides, mis võivad ühel või teisel moel veega kokku puutuda, keraamiliste plaatide vahatamine mõistlik.

Kiviküllastusainega kaitsmine

Millega siis keraamilisi plaate ja nende vuuke kaitstakse? Vastus on lihtne: kiviküllastusainega. Küllastamine ei muuda põranda välimust, kuid täidab poorid. Kaitstud pinnad muutuvad mustust hülgavaks ning kergesti hooldatavaks. Nii on Su põrandad puhtad ja kauakestvad.

Kui Sul on kasutusel glasuuritud keraamilised plaadid või muud mittepoorsed põrandaplaadid, siis tea, et need ei vaja oma tiheda struktuuri tõttu kaitsmist. Küll aga soovitame kaitsta nende vuuke, sest vuugitäitest paistab pinna määrdumine kõige esimesena välja. Seda seetõttu, et vuugitäide on kivipõranda kõige poorsem koht, tõmmates ligi palju mustust ja tolmu.

Küsi pakkumist siit!

Nimi *

Email *

Päring *