Massaaži- ehk mullivann on tänapäeval kodus paljudel ja pole midagi paremat kui pärast väsitavat tööpäeva veidi vannis lõõgastuda. Muidugi tagab täiusliku naudingu puhas ja hügieeniline keskkond. Vann ja vannituba võivad ju pealtnäha särada, kuid aeg-ajalt tuleb ka nähtamatut osa ehk massaaživanni torustikku põhjalikult puhastada. Kuidas seda kõike täpsemalt teha?

Hooldamata vann on koduks bakteritele ja seentele

Massaaživann on mõnus luksus, kuid lisaks visuaalsele väljanägemisele tuleb mõelda ka sisule. Nimelt on massaažisüsteemi torustik koht, kuhu koguneb kergesti mustus ning on seetõttu parim elupaik seentele ja bakteritele. Kui vann jääb pikaks ajaks hooldamata, hakkab see levitama ebameeldivat lõhna.

Enamasti isegi ei mõelda sellele, et soojas vees olles eraldub inimese keha küljest nahatükikesi, mis vees ringlevad ja lõpuks torustiku seinale pidama jäävad. Muidugi satub sinna muudki ebameeldivat, näiteks juukse- ja kehakarvu ning kui massaažisüsteem jätta pikaks ajaks puhastamata, siis pole vanniskäik vees keerleva mustuse tõttu enam kuigi meeldiv tegevus.

Kuidas puhastada mullivanni?

Õnneks ei ole massaažisüsteemi puhastamise protseduur kuigi keeruline. Selleks otstarbeks saab kasutada spetsiaalseid puhastusvahendeid, mida saab soetada näiteks siit:  http://www.balteco.ee/lisateave/puhastusvahendid/.

Massaaživanni torustiku puhastusvahendit võiks kasutada soovitatavalt pärast iga kümmet mullivanni kasutuskorda. Puhastamine käib nii:

  • Täitke vann veega nii, et kõige kõrgemal paiknevad veemassaažidüüsid jääksid 5-10 sentimeetri ulatuses vee alla. Kasutada tohib ka vanniskäigust üle jäänud vett.
  • Lisage massaažisüsteemi puhastusvahend vannivette u 1dl (100 ml)/100 l vannivee kohta. (Lugege kindlasti ka puhastusvahendi kasutusjuhendit).
  • Käivitage vanni veemassaažisüsteem ja laske veepumbal ca 10 minutit töötada.
  • Lülitage massaažifunktsioon välja ja tühjendage vann.
  • Seejärel loputage ja puhastage vanni põhjalikult puhta veega.

Seega ei ole massaaživanni torustiku puhastamine raske ega nõua ka palju aega. Kindlasti tasub silmas pidada, et massaažifunktsiooni võiks iga kord pärast vanni kasutamist ja veest tühjaks laskmist 20–30 sekundiks tööle panna. Sellisel viisil tuleb vesi düüsidest välja, mustus ei kogune väga kiiresti ja hilisem puhastamine on tõhusam.

Õige hooldus hoiab vannitoa sisustuse ja tehnika korras

Vannitoa puhtana hoidmine ei ole oluline ainuüksi hügieeni ja särava välisilme tõttu. Õiged hooldus- ja puhastusvahendid tagavad vannitoa sisustuse kauaaegse vastupidavuse. Mõned näpunäited:

  • Ärge kasutage puhastamiseks pesupulbrit, abrasiivpastat või abrasiivset puhastusvedelikku. Need ja muud karedad materjalid ning suure happesisaldusega puhastusvahendid võivad rikkuda vanni kesta ja kroompinnad.
  • Vanni kesta puhastamisel võtke appi pehme lapp või käsn ning tavaline happevaba üldpuhastusvahend. Tänapäevaseid vanne on enamasti kerge puhastada, seega mustuse eemaldamiseks piisab sageli vaid eelnimetatud abivahenditest.
  • Keerulisemaid kohti (katlakivi jms) võib proovida puhastada sidrun- või äädikhappega. Kindlasti tuleb pärast põhjalikult loputada.
  • Vannitoas remonti tehes katke vann kinni, sest remondi käigus vanni sattuvad materjalid võivad selle pinda kahjustada.
  • Kui on tarvis vannis pesu pesta või leotada, siis tuleks kasutada vaid lahjat käsitsipesuks mõeldud vahendit, sest tugevatoimelised pesuained võivad samuti vannipinda rikkuda.

Soovid oma massaaživanni põhjalikult puhastada? Meie tegeleme vannide puhastusega ning tunneme oma tööd. Telli meid SIIT.