Pehme mööbli puhastus

Tolmulest – kuidas sellega võidelda?

Tolmu leidub igas kodus – mõnes rohkem, teises vähem. Kus on tolm, seal peidab end vahel ka tolmulest, mis tekitab paljudele inimestele allergiaid. Tolmulest võib põhjustada nohu, ninakinnisust, aevastamist, hingamisraskusi ning isegi silmapõletikku. Mis tegelane see paljale silmale nähtamatu tolmulest täpsemalt on, mismoodi ta tekib ja kuidas temast vabaneda?
Ämblikulaadsed olendid
Tolmulestad on välimuselt ämblikusarnased olendid, […]

Kuidas puhastada madratsit?

On väga kasulik teada, kuidas puhastada madratsit, sest just selle sisse ning pinnale kipub kogunema päris palju ebameeldivat kraami. Veedame ju voodis üsnagi olulise osa oma igast ööpäevast, kokku lausa umbes ühe kolmandiku oma elust.

Sa kindlasti juba tead, mis asjad on tolmulestad ja surnud naharakud, kuid madratsisse võib sattuda peale nende ka uriini, higi […]

Kuidas puhastada diivanit ja muud pehmet mööblit?

Kuidas puhastada näiteks diivanit, tugitooli, kontoritooli ja muud pehme kattega mööblit? Kas proovida seda teha ise või kutsuda appi spetsialist?

Teame ju kõik tõsiasja, et puhas kodu tagab meile tervislikud tingimused. Me üritamegi hoida oma majapidamise puhtana, kuid mõne asja puhastamine on siiski vahel keeruline. Näiteks põhjalik diivani pesu tundub ka osavaimale perenaisele päris […]