Blogi

Kuivainete rikkujad ja paras peavalu – leedikud

Kas oled vahel ehmatusega avastanud, et sinu kuivainekapis toiduainete sees toimub kummaline elutegevus? Märkad seal väikesi koiliblika-laadseid olendeid, võrgutaolisi moodustisi, ussikesi ja muud mitte just meeldivat kraami. Need olendid on leedikud ja neile meeldib rikkuda pea kõik, mida kuivainekapis leidub – jahu, pudruhelbed, manna, riis. Nad ei põlga ära rosinaid, pähkleid ega isegi soola […]

Kuidas suuta ära visata asju?

Kevad on käes ja tavaliselt tähendab see paljudes peredes seda, et on aeg end kokku võtta, talvega kogunenud kola üle vaadata, ebavajalik minema visata ja korraldada üleüldse üks tegus suurpuhastus. Seda, kuidas kevadist suurpuhastust teha, kirjutasime siin.

Iga suurem koristus algab aga alati asjade korrastamisest ehk põhjalikust sorteerimisest. Kui teed seda nii, et paned kõik […]

16.05.2016|Suurpuhastus|

Kuidas leida kodu koristamiseks motivatsiooni?

Kola koguneb kõikvõimalikesse kohtadesse, kapipealsetel laiutab tolm ja mis värvi see meie vaip oligi? On ilmselge, et koristamine nõuab aega ja selleks, et elamine püsiks puhtana, peaks kraamima iga päev. Kuid aega ja jõudu selleks on vaid vähestel tublidel. Kuidas leida motivatsiooni, et taas elamine korda teha? See võib tunduda mõttetu tegevusena, sest möödub […]

Mikrokiudlapp – parim abiline koristamisel

On üsna mõistetav, et koristamine ei ole paljude jaoks just kõige eelistatum tegevus, kuid tasub teada, et selle võib märksa meeldivamaks muuta ainuüksi õige ja hea abivahend. Mikrokiudlappi saab õigusega nimetada parimaks puhastusabiliseks, kuna sageli piisabki edukaks puhastustööks vaid puhtast veest ja mikrokiudlapist. Mida on kasulik mikrokiudlapi kohta teada?
Miks on mikrokiudlapp efektiivne?
Nagu nimigi ütleb, […]

Tolmulest – kuidas sellega võidelda?

Tolmu leidub igas kodus – mõnes rohkem, teises vähem. Kus on tolm, seal peidab end vahel ka tolmulest, mis tekitab paljudele inimestele allergiaid. Tolmulest võib põhjustada nohu, ninakinnisust, aevastamist, hingamisraskusi ning isegi silmapõletikku. Mis tegelane see paljale silmale nähtamatu tolmulest täpsemalt on, mismoodi ta tekib ja kuidas temast vabaneda?
Ämblikulaadsed olendid
Tolmulestad on välimuselt ämblikusarnased olendid, […]

Kuidas puhastada veekeetjat?

Veekeetja on tänapäeva majapidamises väga levinud ja peaaegu asendamatu abiline, mida kasutatakse enamasti iga päev. Selge on see, et pidevalt tarvituses olev ese vajab sageli ka puhastust ja hooldust. Miks kipub kannu sisse tekkima katlakivi ja mida selle eemaldamiseks ette võtta?

Eestis on paljudes kohtades kare vesi ja sellise vee kuumutamisel tekibki katlakivi. Mida karedam […]

Mullivanni puhastamine on lihtne

Massaaži- ehk mullivann on tänapäeval kodus paljudel ja pole midagi paremat kui pärast väsitavat tööpäeva veidi vannis lõõgastuda. Muidugi tagab täiusliku naudingu puhas ja hügieeniline keskkond. Vann ja vannituba võivad ju pealtnäha särada, kuid aeg-ajalt tuleb ka nähtamatut osa ehk massaaživanni torustikku põhjalikult puhastada. Kuidas seda kõike täpsemalt teha?
Hooldamata vann on koduks bakteritele ja […]

Plekkide eemaldamine nutikalt

Plekkide eemaldamine nõuab kiiret reageerimist ja vägagi käepäraseid vahendeid – imetööd teevad värvitu nõudepesuvahend, glütseriin ning sidrunimahl. Poevahenditest on suurepärane abiline Vanish Oxi Action Liquid.

Kirjutasime artikli levinumatest plekkidest ja nende eemaldamise viisidest.

Šokolaad – Tupsutage plekki värvitu nõudepesuvahendiga ning jätke 5-6 tunniks plastkotti seisma. Seejärel peske nagu tavaliselt.

Tee – Tupsutage plekki värvitu nõudepesuvahendiga ning jätke […]

Praeahju puhastamine parimal viisil

Praeahju puhastamine on töö, mis kipub üsna kergesti unarusse jääma ka muidu hoolsatel inimestel. Seda võib-olla põhjusel, et see tundub olevat kohutavalt raske ja ebameeldiv ülesanne, mille puhul näib, et vaja läheb spetsiaalseid kemikaale ja suurt kannatlikkust nühkimiseks. Tegelikult ei pruugi see üldse nõnda olla – ka pikka aega puhastamata praeahju on võimalik mõne […]

19.05.2015|Suurpuhastus|

Kuidas puhastada madratsit?

On väga kasulik teada, kuidas puhastada madratsit, sest just selle sisse ning pinnale kipub kogunema päris palju ebameeldivat kraami. Veedame ju voodis üsnagi olulise osa oma igast ööpäevast, kokku lausa umbes ühe kolmandiku oma elust.

Sa kindlasti juba tead, mis asjad on tolmulestad ja surnud naharakud, kuid madratsisse võib sattuda peale nende ka uriini, higi […]